Agnė Sorakaitė atrankoje įveikė Rūtą Meilutytę! 2016-12-19

2016 Agne Sorakaite images 2016 nuotraukos thumb large640 480

Baigėsi tris dienas Anykščiuose vykęs Lietuvos plaukimo čempionatas, kuriame dalyvavo 368 plaukikai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Didžiosios Britanijos. Pagal čempionato nuostatus, dėl Lietuvos čempionato apdovanojimų kovoja Lietuvos Respublikos piliečiai, o užsieniečiai apdovanojami papildomai. Pirmąją varžybų dieną Utenos daugiafunkcio sporto centro trenerės Jurgitos Jurkėnienės auklėtinė, Dauniškio gimnazijos mokinė Agnė Sorakaitė, plaukdama 200 metrų krūtine (2.36,22), tapo Lietuvos čempione. Sveikiname!

Antra buvo Agnė Šileikaitė (2.37,68)  Kauno PM ir trečia Viktorija Valiūtė (2.40,75) Šiaulių PM „Delfinas“. Pirmąją varžybų dieną Agnė iškovojo dar vieną medalį, plaukdama 200 metrų kompleksiniu būdu buvo antra (2.22,80), nugalėjo Erika Martišiūtė (2.19,24) Panevėžys.

Trečią varžybų dieną Agnė Sorakaitė pateikė didžiausią staigmeną, kur atrankos varžybose 100 metrų kompleksiniu būdu netikėtai 0,09 sekundės įveikė olimpinę čempionę Rūtą Meilutytę (1.04,80). Agnės laikas 1.04,71.

Finale olimpinė čempionė pademonstravo patį greičiausią laiką (1.00,13) ir iškovojo aukso medalį, antra čempionate liko Agnė Sorakaitė, kuri finale plaukė truputį lėčiau (1.04,79) ir iškovojo sidabro medalį. Puikiai čempionate startavo ir Matas Paukštė (trenerė Jurgita Jurkėnienė), kuris įvykdė kandidato į plaukimo meistrus normatyvą. Matas buvo devintas 50 metrų laisvu stiliumi (23,90), dešimtas - 100 m laisvu stiliumi (53,28), 200 m laisvu stiliumi (1.59,88) ir 400 m laisvu stiliumi (4.17,76). Gerai plaukė ir trenerės Daivos Šiukščienės auklėtinis Aleksandras Kasakovskis (50 metrų krūtine, 7 vieta 29,99), nedaug trūko iki kandidato į plaukimo meistrus normatyvo.