Gimnazistų kūrybos darbų paroda „Korida“

8

Utenos Krašuonos progimnazijos dailės galerijoje eksponuojama mūsų gimnazijos I ir II klasių mokinių kūrybos darbų paroda „Korida“ (kubizmo interpretacija pagal Pablo Pikaso kūrybą). Parodos kuratorė - dailės mokytoja ekspertė Dalia Puodžiukienė.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Kubizmo meninei srovei būdingos geometrizuotos formos, suskaidytas tikrovės suvokimas, dekoratyvumas, daiktų vaizdavimas vienu metu iš skirtingų žiūrėjimo taškų. Garsiausias kubizmo stiliaus atstovas ir pradininkas – ispanų dailininkas Pablas Pikaso. Vienas iš reikšmingiausių jo kūrinių yra „Gernika“, kurį dailininkas sukūrė 1937 m., sukrėstas vokiečių lakūnų žiaurumo, kurie subombardavo nedidelį ispanų Gernikos miestelį. Tragediją atspindinčiame paveiksle naudojama pilkų, juodų ir baltų spalvų gama.    Per dailės pamokas I ir II klasių mokiniai susipažino su kubizmo srovės atstovų kūryba, tyrinėjo P. Pikaso kūrybinį palikimą. Kurdami originalias kubizmo stiliaus interpretacijas jie rėmėsi P. Pikaso „Gernika“ bei kitais kūriniais, vaizduojančiais koridą. Mišria ir koliažo technikomis sukurtuose gimnazistų darbuose monochrominę spalvų gamą papildo raudona spalva bei laikraščio skiautės. Jaunieji kūrėjai, kaip tikri kubistai, gilinosi į daiktų struktūrą, siekdami trimatį tūrį pavaizduoti dvimate forma. Parodoje „Korida“ eksponuojama per keturiasdešimt darbų. Džiugu, kad gimnazistų kūrybą gali pamatyti Krašuonos progimnazijos bendruomenė.