Lietuvos Respublikos Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada

LT olimpiada

Kovo 6 -7 dienomis vyko Lietuvos Respublikos Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams. Dalyvių buvo nemažai: apie 130 mokinių iš Lietuvos, atvyko atstovų  net iš 19 užsienio lietuviškų mokyklų. Utenos rajono 11-12 klasių mokiniams atstovavo rajone užėmusi I vietą Gerda Pakietūraitė (mokytoja Audronė Snieganienė).

Reikėjo parašyti esė, atlikti daugybę kalbos ir literatūros užduočių. Olimpiada vyko Druskininkuose, todėl buvo galimybė pasidairyti po kurortinį miestą, pasikelti funikulieriumi iki ištisus metus veikiančių kalnų slidinėjimo trasų, pasimėgauti pramogomis vandens parke ar tiesiog Grand SPA Lietuva viešbučio, kuriame buvo apgyvendinti olimpiados dalyviai, baseinu ir pirtimis. Ir nors dėl koronaviruso olimpiados programa buvo apkarpyta, buvo smagu ir naudinga dalyvauti tokiame renginyje ir pasisemti patirties.