#MEPALIETUVA Kalbų mokėjimas atveria kelius!

MEPA

Europos Sąjungoje rugsėjo 26 d. švenčiama Europos kalbų diena. Pirmą kartą ji švęsta 2001 m. Per ją Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama paskatinti įvairių kalbų mokymąsi, išugdyti pagarbą visoms Europos, jos regionų ir tautinių mažumų kalboms. Gimnazijoje ši diena taip pat švenčiama. Jau treti metai gimnazijos antrokai dalyvauja Valstybės institucijų kalbų centro atrankoje, kurdami video kalbų naudingumo tema.

Patekę į finalą jie susirungia su bendraamžių komandomis iš visos Lietuvos. Šių metų Protų kovų „Europos kalbų labirintas 20”  finalas vyko rugsėjo 25 d. Tik šiais metais dėl visiems suprantamos situacijos renginį organizavo nuotoliniu būdu  Youtube kanalu. Protų kovose dalyvavo tik septynios komandos ( per pusę mažiau nei anksčiau). Gimnazijai atstovavo šie II a klasės mokiniai: Urtė, Paulina, Dovydas, Goda, Emilis. Nors jie  nelaimėjo pagrindinio prizo – kelionės į Briuselį, tačiau jų komanda puikiai žaidė, papildė žinių bagažą, dar labiau susidraugavo. Tai puikūs gimnazijos MEPA projekto jaunesnieji ambasadoriai.