#MEPALietuva Gimnazistai vėl Strasbūre, nes mums svarbi Europos ateitis!

00

Ir vėl galime keliauti! Taip prasidėjo nauji mokslo metai 3a klasės gimnazistei Adelei Slavėnaitei, kuri laimėjimą – kelionę į Strasbūrą - rankose išlaikė lygiai metus. Europrotų 2020 m. nugalėtojų komandos kapitonė bei pamokų apie Europą aktyvi dalyvė. Praėjusių mokslo metų pabaigoje, gegužės mėnesį, Europos savaitės metu mokiniai  dalyvavo Europos pamokose su Europos Parlamento nariais A.Kubiliumi ir R.Juknevičiene, kurie ir inicijavo jaunimo išvyką į EP. Šiuo metu vykstančios Konferencijos dėl ES ateities vienas iš renginių – konsultacijos su jaunimu dėl ES ateities, pasibaigė Europos jaunimo renginiu spalio 8-9 dienomis Strasbūre.

Adelės įspūdžiai: kelionė vyko autobusu, tad aplankėme Varšuvą. Pasivaikščiojome po miestą, aplankėme gynybinę sieną, katedrą, turgaus aikštę. Antrąją kelionės dieną išvažiavome labai anksti į Vokietiją. Sustojome vokiečių literatūros klasikų mieste Veimare. Pasivaikščiojome po miestą ir aplankėme muziejų. Nakvojome netoli Prancūzijos sienos. Spalio 8 -9 dienomis dalyvavome Konferencijoje dėl Europos ateities, kuri vyko Europos Parlamente Strasbūre. Teikėme siūlymus klimato kaitos, sveikatos, skaitmenizacijos, migracijos, vertybių srityse. Emocijų daug, jaudulio taip pat, patirtis neįkainojama. Strasbūro miestą stebėjome iš laivelio , plaukiant kanalais. Grįžtant dar aplankėme Drezdeną, iš ryto aplankėme Briulio terasą, katedrą, “Kunigaikščių eitynės” - didžiausia pasaulyje porcelianinė sieną,  pasivaikščiojome po miestą. Mūsų buvo 40, vyko įvairaus amžiaus žmonės nuo 16 iki 30 metų. Susipažinau su labai daug įdomių žmonių ir susiradau draugų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Ignalinos. Šio renginio tikslas buvo suburti jaunus žmones ir leisti jiems pasidalinti idėjomis apie Europos ateitį.

Dauniškio gimnazistų idėjas, kokios Europos mums reikia, ir išsakė Adelė! Ačiū už galimybę!

0
00