Informatikų pavasaris

Taip jau sutapo, kad pavasaris šiais metais buvo dosnus informatikos renginiais.

Kovo 15 d. finale varžėsi gimnazijos pirmokų bei antrokų komandos, nugalėjusios savo klasėse Saugesnio interneto dienai skirtų varžytuvių atrankos etape. Į finalą pateko po vieną kiekvienos pirmos bei antros gimnazijos klasių komandą. Finalinėse varžytuvėse pasiryžo varžytis tik Ia, Ib, IIa ir IIb klasių komandos.

saug internet

Pirmų klasių tarpe SID2023 finale nugalėjo Ia klasės komanda:

• Emilija Petrulionytė
  • Miglė Mickonytė
  • Ugnius Timofejevas

Antrų klasių tarpe - IIa klasės komanda:

• Astija Balaišaitė
  • Emilija Kanapkaitė
  • Evija Juškevičiūtė
  • Joginta Radžiūtė

Sveikiname nugalėtojus!

prisijung LTBaltimax   Eset

Jų jau laukia varžytuvių rėmėjų - „Prisijungusi Lietuva“ (asociacija „Langas į ateitį“) ir ESET Lietuva („Baltimax“) - prizai. Apdovanojimai komandoms bus įteikti gimnazijos Padėkos dienos renginyje.

*****

Kovo 29 d. nuotolinėmis Utenos progimnazijų aštuntokų varžytuvėmis, organizuotomis gimnazijos informatikos mokytojų, pirmieji Lietuvoje pradėjome Europos Skaitmeninės savaitės renginius. Varžytuvėse dalyvavo po vieną Utenos Krašuonos bei Vyturių ir dvi Utenos Aukštakalnio progimnazijų aštuntokų komandos. Gimnaziją šiose varžytuvėse atstovavo Ia klasės komanda.

Ar zinai

Šiose varžytuvėse, surinkusi 43 tšk., nugalėjo Vyturių aštuntokų komanda:

• Vilius Kuncė
  • Nojus Pakenis
  • Kajus Vilkauskas
  • Edvinas Drobelis
  • Dovydas Alekna

Sveikiname nugalėtojus, kurių laukiame gimnazijoje Padėkos dieną organizuojamuose apdovanojimuose.

*****

Tačiau tuo veiklos nesibaigė, nes iš gimnazistų SID estafetę perėmė kitos respublikos mokyklos, nusprendusios išbandyti varžytuves savo bendruomenėse:

• Kauno „Vyturio“ gimnazija (mokyt. Jolanta Leonavičienė),
  • Versmės progimnazija (mokyt. Jolita Benetienė),
  • Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija (mokyt. Vaida Rutkauskienė),

bei mokytojos Rasa Antanaitienė, Rasa Jonaitienė, Rita Adomonienė, Vilma Bernotienė, Dangira Klimienė su savo mokiniais.

Skaitmeninės savaitės veiklas savo švietimo įstaigose išbandė:

• Šakių r., Griškabūdžio (mokyt. Rima Apanavičiūtė),
  • Pasvalio r. Pumpėnų gimnazija (mokyt. Rima Žemaitytė),
  • Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija (mokyt. Ramutė Stankaitienė)
  • Kauno r. Čekiškės Pr. Dovydaičio gimnazija (mokyt. Ingrida Subačienė)

bei mokytojos Olga Strelcova-Andrijanovienė, Neringa Misevičiūtė, Ingrida Subačienė, Diana Rumšienė, Rita Sokolovė, Jolanta Ivanovskaja, Edita Mikniuvienė su savo mokiniais.

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Iš kolegų refleksijos:

...likau sužavėta Jūsų ‘kūriniu‘. Na, toks tobulai įdomus, užduotys užkabina.... Mokinių vertinimas - Žiauriai įdomios užduotys :)

...

Užduotys visos tikrai puikios, vertos pasukti galvą. Dėlionė taip pat ne iš lengvųjų...(gal man:) ). Bet tai tik mano toks pastebėjimas. Linkiu sėkmės, lauksiu naujų Jūsų paruoštukų :).

Ramutė

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija

*****

...Su devintokais išbandėme Jūsų atsiųstas užduotis. Jų klasė nedidelė, todėl pasidalinome į 4 komandas po 3-4 mokinius. Visų užduočių atlikti per pamoką nespėjome. Labiausiai patiko kurti nuotraukų koliažus. Ne visi mokėjo dirbti su Canva, todėl darė su kuo sugebėjo. Iš užduoties su Google logotipais padarėme lenktynes, kuri komanda greičiausiai lentoje sujungs poras. (datą ir logotipą). Kitiems atsakymams sukelti naudojome Padlet lentą. Turime išmaniąją lentą, todėl visi iš karto įkėlimus matė. Buvo tikrai smagu, nors devintokai nėra labai aktyvūs.

Dar kartą ačiū už užduotis, pabandysiu kitais metais su aštuntokais. Pridedu ir kelias nuotraukas.

R.Žemaitytė

Pasvalio r. Pumpėnų gimnazija

Rudenį dalyvavome ir Jūsų vedamoje nuotolinėje pamokoje apie kibernetinį saugumą.

*****

...dėkoju už pasidalintas užduotis. Užduotys tikrai įdomios. Su septintokais išbandysime po atostogų, nes 8-kai mūsų gimnazijoje, deja, nesimoko IT, sakoma, jog kitų dalykų mokytojai integruoja IT savo pamokose be informatikos mokytojo.

Galvoju, jog varžytuvėse galėtų sudalyvauti ir 6-okai bei 9-okai, būtų įdomu sužinoti, kuriems geriau pavyks. Mūsų 5 – 7 klasių mokiniai tiesiog „pakvaišę“ dėl žaidimų, per pertraukas sunkiai atsitraukia nuo telefonų, tad varžytuvėse galėtų pademonstruoti įvairius savo gebėjimus.

Rima Apanavičiūtė,

Šakių r., Griškabūdis

*****

Paskutinę Skaitmeninės savaitės 2023 dieną, balandžio 5-ąją, aštuntokai dalyvavo konkurse, kurį parengė mokytojos Laimutė Litvinskienė ir Ingrida Subačienė.

Tiek mokytojoms, tiek mokiniams šis konkursas buvo smagi ir gera patirtis.

Gabrielė Mockutė, 8 kl.

renginio nuotraukos ir aprašymas įdėtas https://www.facebook.com/search/top?q=kauno%20r.%20%C4%8Deki%C5%A1k%C4%97s%20prano%20dovydai%C4%8Dio%20gimnazijos%20biblioteka

Ingrida Subačienė

Kauno r. Čekiškės Pr. Dovydaičio gimnazija