Pilietiškumo pamoka abiturientams 2015-03-19

img_1396
img_1408
img_1421
img_1436
img_1446
1/5 
start stop bwd fwd
Kovo 13 d. Utenos Dauniškio gimnazijoje vyko neįprasta pamoka. Mokytoja pamokoje tądien tapo LR Seimo narė Milda Petrauskienė.
Seimo narė gimnazijos istorijos mokytojų buvo pakviesta vesti pamoką apie pilietiškumą, tautiškumą, patriotizmą. Kaip tik neseniai buvo paminėtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metis. Tad pamokoje ir buvo akcentuojamas nueitas tautos kovos, laisvės siekių ir pasiryžimų kelias.

Pamoką Seimo narė pavadino „Pilietis savo valstybėje“.
Milda Petrauskienė, pradėdama pamoką, į kurią susirinko visi gimnazijos abiturientai ir jų mokytojai, sakė, kad paskutinę pamoką vedė prieš daugelį metų, tad jaudulio sunku atsikratyti. Tad, kad nereikėtų vienai jaudintis visą pamoką, Seimo narė parengė tokį pamokos planą, pagal kurį į pamoką buvo įtraukti visi abiturientai – mokiniai turėjo atsakinėti į klausimus iš Lietuvos istorijos. Kiekvienas atsakymas buvo pažymimas sąsiuvinyje, o teisingai atsakęs mokinys paskatinamas ne dešimtuku, o prizu. Bet koks prizas jų laukia, atsakiusieji sužinojo tik pamokos pabaigoje.
Vaikai tikrai stengėsi. Vieni atsakė į keturis, kiti – ir į devynis klausimus. Geriausiai Lietuvos istoriją mokėjo abiturientas Simas, atsakęs į beveik 20 klausimų.
O klausimai buvo įvairiausi: ar žinote, kuo reikšminga Lietuvai vasario 16-oji? Kada istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas? Kas yra laikomas pirmuoju Lietuvos valdovu, suvienijusiu Lietuvą ir sukūrusiu Lietuvos valstybę? Kokius žinote Lietuvos Respublikos prezidentus? Kas tai yra pilietiškumas, tautiškumas, patriotizmas? Kada ir kokiu būdu buvo priimta dabar galiojanti Lietuvos Respublikos Konstitucija?
Nemažai klausimų buvo susieti su Utenos karštu: kokius žinote Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto ,,Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“ signatarus, susijusios su Utena? 1991 m. sausio 13 d. prie Televizijos bokšto žuvo 14 žmonių, sužeista 702. Ar tarp žuvusiųjų buvo uteniškių? Šie žmonės gyveno ir dirbo Utenoje (Adolfas Šapoka (1906–1961) , Alfonsas Nyka-Niliūnas (1919–2015), Karolina Praniauskaitė (1828–1859), Eugenija Šimkūnaitė (1920–1996), Simona Krupeckaitė (g. 1982 m.). Kuo jie žymūs?
Baigdama pamoką, Milda Petrauskienė paskutiniuosius klausimus susiejo su poezija. Mokiniams reikėjo pasakyti atskirų posmų autorius. Bene daugiausia ekrane abiturientai išvyko Justino Marcinkevičiaus, mėgstamiausio Seimo narės poeto, eilių posmų.
Pamoka baigėsi filmu. Milda Petrauskienė į gimnaziją atvežę naujausią filmą apie Lietuvos nepriklausomybę, demonstruotą kovo 11-ąją, kai Seime buvo paminėtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metis. Dauniškio gimnazijos mokiniai ir mokytojai buvo vieni pirmųjų, pamatę filmą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti.
Prizai, kuriuos užsidirbo geriausiai atsakinėję į klausimus, buvo rašikliai, bene pati reikalingiausia dovana abiturientui. Mokiniai jų gavo ne po vieną. O Simas – visą saują.
Pasibaigus įspūdingai ir neįprastai pamokai Dauniškio gimnazijos abiturientai Seimo narei negailėjo padėkos žodžių ir gėlių. Mildai Petrauskienei dėkojo ir gimnazijos direktorius bei mokytojai.
Norėdami pratęsti bendravimą su Seimo nare, mokytojai viešnią pakvietė į gimnazijos muziejų, kurio ekspoziciją pristatė gimnazijos prezidentė Enrika Dzinkutė. Gimnazistė įdomiai papasakojo apie muziejuje eksponuojamus daiktus nuo pat gilios senovės iki ne taip tolimų, sovietinių, laikų. Milda Petrauskienė džiaugėsi saugoma mokyklos istorija, juoba kad šią gimnaziją baigė abu Seimo narės vaikai.
– Visada malonu užsukti į Dauniškio gimnaziją, – atsisveikindama sakė Milda Petrauskienė. – Žinau, čia rasiu kūrybingą, darbščią, atsakingą bendruomenę.

http://lsdp.lt/naujienos/regionai/id/2987/pilietiskumo_pamoka_abiturientams