Nepamirštamos pamokos aplankant Taliną, Helsinkį ir Tartu 2015-10-26

IMG 1544

Spalio 18-20 dienomis Utenos Dauniškio gimnazijos pirmokai, antrokai, trečiokai bei keletas ketvirtokų išvyko į tradicinę edukacinę išvyką. Baltijos jūros šiaurės rytuose ekskursantai aplankė Suomijos sostinę Helsinkį. Pirmokams tai buvo pirmoji išvyka, kurios metu buvo galima kelionės malonumus derinti su mokymųsi.

Geografijos mokytojos Ligitos Pelikšienės ir socialinės pedagogės Vidos Adiklienės pasiūlytu maršrutu Taline aplankytas hidrolėktuvų uosto interaktyvus muziejus „Lennusadam“, kuriame mokiniai galėjo pasijusti jūreiviais vaikščiodami po tikrą povandeninį laivą. Antrą kelionės dieną aplankytas Helsinkio muziejus „Eureka“, kur mokiniams ypač patiko, nes buvo galima paliesti kai kuriuos muziejaus eksponatus, atlikti keletą eksperimentų: važiuoti su dviračiu per lyną, pasidaryti monetą su savo atvaizdu, pakelti mašiną, pažiūrėti kaip žiurkės žaidžia krepšinį. Mokiniams buvo parodytas filmas apie kosmoso platybes.

Kelionės metu buvo aplankytas puikusis Helsinkio senamiestis. Kupini įspūdžių mokiniai grįžo į keltą, kur linksmai leido laiką bei ilsėjosi. Kitą dieną autobusu ekskursantai vyko į vieną gražiausių Estijos miestų Tartu, ten aplankė senąjį Tartu universitetą, Rotušės aikštę ir Šv. Jono bažnyčią. Kiekvieną vakarą improvizuotose pamokose buvo apibendrinami dienos įvykiai, aptariama ką naujo sužinojo mokiniai.