Nacionalinė karjeros savaitė 2015-11-30

2015 m. lapkričio 23-27 dienomis Lietuvoje vyko Nacionalinė karjeros savaitė. Trečius metus iš eilės LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamoje Nacionalinėje karjeros savaitėje buvo kviečiama dalyvauti profesinės savanorystės projekte „Kam to reikia?!“. Visą savaitę šalies mokyklose buvo rengiami įvairiausių profesijų atstovų susitikimai su mokiniais. Pagrindinis susitikimų tikslas – betarpišku pokalbiu pristatyti savo profesiją moksleiviams ir paskatinti juos karjeros kelią planuoti jau šiandien.

Gimnazijoje svečiavosi antstolė Aistė Mikulėnienė, dirbanti Utenoje. Ji trečiokams papasakojo apie savo profesiją, kaip ją pasirinko, kokių įgūdžių reikia, kokios antstolių funkcijos. Taip pat pas trečiokus ir ketvirtokus svečiavosi Lietuvos tradicinio karate asociacijos valdybos narys Norbertas Motiejūnas, karate juodo diržo meistras, tradicinio karate klubo "Danas" įkūrėjas ir mokytojas. Su mokiniais kalbėjosi įvairiomis temomis: "Karjeros ir tikslo siekimas - kas tai?", "Norime gyventi kaip japonai, o ar norime taip dirbti?", "Pagarba, etiketas, pareiga šiuolaikinėje visuomenėje. Rytu kovos menai - muštynės ar menas?". Trečiokų grupė vyko į „Komi“ parduotuvę, kurios padalinio vadovas Paulius Vaiciukevičius papasakojo apie savo darbo specifiką, patirtį, kuo jų padalinys stiprus ir kuo išsiskiria iš kitų parduotuvių.