VIDEO DARBŲ KONKURSAS „MANO MOKYKLOJE“

Lietuvos kino centras kviečia mokslievius dalyvauti video darbų konkurse  „Mano mokykloje" . Šio konkurso tikslas – ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, atskleisti savo požiūrį į mokyklą, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Video darbų konkursas „Mano mokykloje“

Lietuvos kino centras kviečia vyresniųjų klasių moksleivius dalyvauti konkurse „Mano mokykloje“ ir kurti video darbus. Tai galimybė išmėginti savo jėgas kine – sukurti trumpą dokumentinį filmą apie save, savo mokyklą, joje patinkančius ar nepatinkančius dalykus. Nebūtinai tai geografija ar lietuvių kalba. Gal tai įdomus mokytojas ar geriausias klasės draugas, laisvalaikio užsiėmimas po pamokų? Skambutis, skani mokyklos valgykloje kepama bandelė, ilgoji pertrauka ar mėgstamiausia susibūrimo vieta? Filmo tema gali tapti viskas, kas nutinka mokykloje: tarpusavio santykiai, pirmoji meilė, įvairūs moksleiviams aktualūs klausimai.

Konkurse gali dalyvauti visi 8-12 klasių Lietuvos moksleiviai. Konkurse galima dalyvauti ir individualiai, ir subūrus komandą. Dalyvavimas konkurse  savanoriškas.

Vertinant konkurso dalyvius darbus, bus atsižvelgiama į pasirinktos idėjos originalumą, kino dokumentikos pobūdį, kūrybiškumą, vaizdų išraiškingumą, techninį išbaigtumą. Filmo trukmė – ne ilgesnė nei 3 minutės.

Geriausių filmų autoriai bus apdovanoti įvairiais prizais, tarp kurių – apsilankymas galvosūkių ir pabėgimo kambaryje.

Konkursas vyksta nuo kovo 1 d. iki balandžio 30 d.

Kūrybinės kino dirbtuvės

Lietuvos kino centras kviečia pedagogus registruoti moksleivių grupes į kino profesionalų vedamas kūrybines kino dirbtuves, kurios yra šio konkurso sudėtinė dalis.

Dirbtuvių metu moksleiviai turės galimybę patys patirti kaip žingsnis po žingsnio gimsta filmas, susipažins su kino gamybos terminais, filmo kūrimo etapais, išbandys kino profesijas (režisieriaus, operatoriaus, dailininko, montažo, garso režisieriaus ir kt.), naudos tikrą kino techniką. Taip pat moksleiviai susipažins su dokumentinio kino specifika, o kurdami savo filmus ieškos aktualių temų ir herojų. Pasitelkus kino profesionalų pagalbą, moksleivių mintys ir idėjos gali virsti įdomiomis istorijomis ir netikėtais pasakojimais.

Atsižvelgiant į registracijos į kūrybines kino dirbtuves anketas ir motyvaciją, bus atrinkta 10 dalyvių grupių, kurios kurdamos trumpus dokumentinius filmus galės dirbti drauge su kino profesionalais.

Kūrybinių kino dirbtuvių trukmė – 2 dienos, maksimalus 1 dalyvių grupės skaičius – 16 moksleivių.

Dirbtuvės vyks nuo kovo 1 d. iki balandžio 30 d.

Kaip dalyvauti konkurse?

• Kurdami filmą naudokitės „Trumpo dokumentinio filmo kūrimo gairėmis“.
  • Reikalavimai video darbams pateikti konkurso taisyklėse (rasite čia).
  • Video darbus reikia pateikti iki balandžio 30 d.
  • Darbų pateikimo tvarka:

ü  įkelti į interneto svetainę www.youtube.com,

ü  išsiųsti laišką el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. (Video darbų konkursui“), kuriame yra:

• nuoroda į patalpintą video darbą,
  • užpildyta Dalyvio anketa (rasite čia).

Kaip dalyvauti kūrybinėse kino dirbtuvėse?

• Užpildykite Registracijos anketą (rasite čia).
  • Išsiųskite anketą el. paštu .
  • Registracija vyksta iki vasario 20 d.
  • Dalyviai bus informuoti individualiai, dirbtuvių laikas derinamas atskirai.

Daugiau informacijos

Konkurso taisyklės, dalyvio ir kino dirbtuvių anketos, dokumentinio filmo kūrimo gairės: