Gimnazistai buvo pagerbti Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje 2016-03-10

Kovo 9 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko knygų „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ ir „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ pristatymas, susitikimas su autoriais ir aprašytomis asmenybėmis. VšĮ Leidybos idėjų centras pakvietė knygų herojus į leidinių „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ ir „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ pristatymą, susitikimą su autoriais ir aprašytomis asmenybėmis. Utenos Dauniškio gimnazijos moksleiviai, kurių aukšti pasiekimai buvo įamžinti knygose, po pristatymo buvo apdovanoti leidiniais, dovanų šias istorinę vertę turinčias knygas gavo ir Utenos Dauniškio gimnazijos biblioteka.

Pokalbį moderavo žurnalistas, televizijos laidos „Istorijos detektyvai“ vedėjas Virginijus Savukynas. Renginio dalyvius pasveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. Uteniškiai susitikimo metu išgirdo savo kraštiečių, patekusių tarp iškiliausių Lietuvos asmenybių, istorijas, sužinojo, kokie pasirinkimai ir darbai juos atvedė į savo profesijos aukštumas ir pasinaudojo unikalia galimybe gyvai užduoti rūpimus klausimus.

Pokalbio dalyviai: Aldona Jonuškaitė-Šaltenienė, keramikė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, Romas Pakalnis, profesorius, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas, ekologas, aplinkosaugininkas, Arvydas Šaltenis, profesorius, tapytojas, 1994–2004 m. Vilniaus dailės akademijos rektorius, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, Bonifacas Stundžia, akademikas, VU Filologijos fakulteto Baltistikos katedros profesorius, baltų kalbų tyrėjas ir vieni geriausių Utenos gimnazijų mokinių.

Knygas uteniškiams pristačiusi Leidybos idėjų centro VšĮ projektų direktorė Vida Dauderienė į klausimą kas yra knygų herojai atsakė savais ir žymių žmonių žodžiais – tai gėriui tarnaujantis, sąžiningas, kūrybingas, nuolat tobulėjantis, tvirtą atsakomybės jausmą turintis žmogus, padedantis visapusiškai augti esantiems šalia. „Norėjome paskatinti nusipelniusius Lietuvos žmones šioje knygoje labiau atsiskleisti, todėl suteikėme progą ir tribūną pasidalyti vertinimais ir mintimis apie šalies ir savo asmeninius pasiekimus, apie savo šeimą, apie tai, kas įkvėpė ir tebeįkvepia, kas džiugina ar neramina. Nenorėjome pateikti vien sausų enciklopedinių duomenų. Manome, kad tai mums pavyko, ir tie trumpi interviu beveik kiekvienoje biografijoje taps unikaliais liudijimais ateities kartoms“, – teigė projektų direktorė. Dar dažais kvepiančios knygos su rėmėjų pagalba padovanotos leidinių herojams iš Utenos ugdymo įstaigų ir Utenos A. ir M. Miškinių viešajai bibliotekai.