Išvyka bendradarbiaujant su Utenos kolegija „Utenos krašto piliakalniai ir šaltiniai"

05.09

Šių metų gegužės 9 d. aštuoni 1a klasės mokiniai kartu su Utenos kolegijos aplinkos apsaugos I ir II kurso bei turizmo administravimo I kurso studentais dalyvavo iniciatyvų projekte „Utenos krašto gamtos paveldas ir šaltiniai: tyrimai ir žinomumo didinimas".

Į šią pamoką pakvietė ir kartu keliavo geografijos mokytoja Ligita Pelikšienė. Susipažinome su Utenos kolegijoje vykdomomis studijų Aplinkos apsauga ir Turizmo administravimas programomis. Kelionę pradėjome „gaudydami lydekas" Maironio gatvėje, vėliau vykome į Užpalius, kur ieškojome paslėptų konglomeratų ir tyrinėjome Krokulės šaltinio vandens stebuklingas galias. Nuvykę į Vyžuonas kopėme ant gražia istorija apipinto Ozo. Vėliau užlipome ant Narkūnų piliakalnio, kur apžiūrėjome Daumanto ir Utenio šaltinius. Paskutines minutes praleidome prie vaišių stalo, nukrauto skanumynais... Projektas „Utenos rajono gamtinio paveldo objektai ir šaltiniai iš arti" paskatino tyrinėti Utenos rajono apylinkės vietas. Ši išvyka buvo naudinga dėl žinių ir atliktos praktikos. Nors keliavome netoli nuo savo namų, tačiau pamatėme tai, apie ką net negalvojom esant ir susipažinome su Utenos kolegijos studentais, kurie papasakojo įvairiausių dalykų apie kolegiją, jų renginius ir aplinką. Ačiū!

1a klasės mok. Svajūnė Pašilytė ir Donata Guigaitė