Tarptautinis susitikimas Lenkijoje 2016-05-15

1

Gegužės 9- 14 d. įvyko ketvirtasis projekto dalyvių susitikimas Zespol Szkol, Glogow Malopolski, Lenkijoje pagal ERASMUS+ programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektą „Matematika aplink mus”. Susitikimo tikslas tobulinti mokinių matematinius gebėjimus ir kompetencijas, plėsti mokytojų profesinį akiratį, skatinti mokytojus kurti inovatyvią mokymo/si medžiagą, naujus mokymo metodus: mišrų mokymą, integruotą dalyko bei kalbos mokymą, tobulinti užsienio kalbos ir IKT gebėjimus, skatinti pilietiškumą, pagarbą kitoms kultūroms.

Susitikime dalyvavo Utenos Dauniškio gimnazijos  projekto koordinatorė Loreta Tarvydienė ir mokiniai Greta Paknytė,  Nedas Vilūnas, Kernius Puodžiukas. Penkias dienas vyko intensyvus darbas įvairiose mokymosi aplinkose: mokykloje, muzikos  fakultete Žešove, Matematikos ir gamtos mokslų fakultete Žešovo universitete,  Filharmonijoje nagrinėjant matematikos ir muzikos sąsajas.

1
2016-05-09-13752
2016-05-09-13789
2016-05-10-13807
2016-05-10-13873
2016-05-11-13958
2016-05-11-13977
2016-05-12-14053
2016-05-13-14139
2016-05-13-14146

Įspūdžiai

Kernius Puodžiukas: „Šis tarptautinis susitikimas praplėtė mano asmeninį akiratį, turėjau galimybę aplankyti pietų Lenkiją ir jos miestus, tokius kaip Glogow Malopolski, Žešovą, Krokuvą susipažinti su mokinių darbu ir veikla mokykloje. Sužinojau, koks yra įdomus ryšys tarp matematikos ir muzikos. Manau, kad  toks mokymasis tampa patrauklesniu nei paprastos matematikos pamokos. O ištisą savaitę mokydamasis integruotose pamokose, bendraudamas su savo bendraamžiais gerokai tobulinau anglų kalbos įgūdžius. Smagu buvo bendradarbiauti su mokiniais iš skirtingų Europos mokyklų. Be to plačiau susipažinau su programa eTwinning ir jos galimybėmis.

Greta Paknytė:Šio projekto dėka panorau labiau mokytis matematikos. Tos savaitės, praleistos   mokykloje, leido man giliau pažinti, kaip mokykloje mokosi mano bendraamžiai, kokia yra jų vertinimo sistema, kaip vyksta integruotos matematikos ir muzikos pamokos, kaip dirba mokytojai, kokius jie taiko metodus. Įdomios vyko pamokos. Sužinojau, kad simetrija, vektoriai, proporcijos ar Fibonači skaičius yra taikomi ne tik matematikoje, bet ir muzikoje.  Susipažinau su kitų  šalių mokiniais ir jų kultūromis, su Lenkijos šalies įvairių stilių muzika, kuri skambėjo per visas susitikimo dienas tiek mokykloje, tiek Filharmonijoje Žešove, tiek Glogow Maloplski mieste mokinių ir mokytojų koncerto bei vakaronės metu. Be abejo, ženkliai pagerėjo bendravimas  anglų kalba.

Nedas Vilūnas: Man patiko žmonių bendravimas, nuoširdumas, draugiškumas, jų organizuojamos veiklos ir puikus šeimų bendravimas. Ženkliai pagerėjo mano anglų k. žinios, pramokau lenkų kalbos. Sužinojau kaip matematika yra susijusi su muzikos pasauliu ir susiradau naujų draugų iš kitų Europos šalių.

Veikla yra finansuota iš „ERASMUS+“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis pranešimas atspindi tik autorių, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos naudojimą.