Atrask ir pažink Lietuvos pajūrį 2016-09-15

20160909 145821

Rugsėjis. Pamokos. Bet jos gali būti kitokios, ypač geografijos pamokos! 2016 m. rugsėjo 9 – 11 dienomis Dauniškio  gimnazijos 2 klasių mokiniai vyko į jau tradicinėmis tapusias pamokas išvykoje „Atrask ir pažink Lietuvos pajūrį“. Net tris dienas keliavome maršrutu Utena – Šventoji – Kuršių nerija – Palanga – Utena“. Abejingų nepaliko senoji Kuršių žemė. Žavėjo viskas: jūra, smėlis, Gintaro muziejus, Birutės kalnas, judrioji J. Basanavičiaus gatvė Palangoje, auksinė Nida su garsiąja Parnidžio kopa, Vytauto Kernagio skverelis, Juodkrantė ir Raganų kalnas.

20160909_145821
20160909_183817
20160909_184111
20160910_134012
20160910_134043

Kaip smagu visiems kartu stebėti aplinką ir per geografijos pamokas įgytas žinias patikrinti realybėje. „Pamatėme bekraštį horizontą, išgirdome žuvėdrų klyksmo gožiamą vėją, saujomis žėrėme pajūrio smiltis, kvėpavome gryniausiu oru ir nei akimirką nesuabejojome, kad apsilankėme nuostabiausioje žemės vietoje. Tai, ko mokomės vadovėliuose, nė iš tolo neprilygsta tam, ką matėme savo akimis“- įstrigo gimnazistės žodžiai. Gera buvo mankštintis kvėpuojant sūriu jūros oru ir skaičiuoti kilometrus, kuriuos įveikėme ir kuriuos dar turėsime įveikti. O kiek džiaugsmo ir malonumo teikė darbas grupėse, kada  kiekvienas jaučiasi svarbus ir išskirtinis, atsakingas už bendrą tikslą. Kiek jaudulio ir emocijų paliko naktinės orientacinės varžytuvės. Labai išradingai sportinei mokinių veiklai vadovavo kūno kultūros mokytoja Rima Kraulišienė. Apsilankėme Klaipėdoje esančioje Lietuvos Aukštojoje Jūreivystės mokykloje, kurioje mokiniai dalyvavo  nacionalinio  mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ organizuojamoje pažintinėje ekskursijoje „Atskleisk laivo valdymo paslaptį", jos metu  apsilankė laivų energetinių įrenginių ir navigaciniame treniruoklyje. Mokiniai galėjo susipažinti su jūrinio laivo įranga, jos valdymo galimybėmis, patys  valdė įvairiausius laivus, sumodeliuotus realiomis jūrinėmis sąlygomis. Į šį renginį užregistruoti mūsų grupę pavyko gimnazijos socialinei pedagogei Vidai Adiklienei, kuriai labai rūpi mokinių ateitis, karjeros galimybės.

Palanga. Birutės kalnas. Visi santūrūs ir susikaupę, nes per mokinių rankas keliauja dvi degančios žvakutės, kurioms kiekvienas patiki savo slapčiausius norus. Taip prasidėjo lietuvių kalbos pamoka. Lietuvių kalbos mokytoja pavirto mūsų socialinė pedagogė Vida, jai puikiai talkino mokiniai skaitovai ir aišku nuostabi, įkvepianti aplinka: jūra, siūbuojančios pušys, siaučiančios jose voveraitės...

Žemaitijos nacionaliniame parke aplankėme  muziejų. Šaltojo karo ekspozicija - tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje. Mokiniams šis muziejus paliko gilų įspūdį. Jie tai regėjo savo akimis, o ne tik iš vadovėlių skaitė.

Visą išvyką mus lydėjo saulė ir gera nuotaika. Dėkoju mokiniams ir jų tėveliams. Manau, kad tokios pamokos leidžia pajusti, koks įdomus gali būti mokymasis ir tobulėjimas.

Geografijos mokytoja Ligita