Konkursas „Moksleivių žinojimo apie Europos Parlamentą skatinimas“

17424989 1490448734322452 7809320158274702252 n

Kovo 17 d. Vilniuje, Mykolo Romerio universitete vyko moksleivių žinių konkursas, kurio metu paaiškėjo, kokios mokyklos komanda yra apdovanota kelione į Europos Parlamentą (EP) Briuselyje. Tai Lietuvos teisės instituto organizuoto projekto „Moksleivių žinojimo apie Europos Parlamentą skatinimo“ baigiamoji dalis. Konkurse dalyvavo apie 160 moksleivių iš 17 Lietuvos mokyklų.

Konkursą sudarė 3 turai po 10 klausimų bei vienas komandų kapitonų turas. Klausimai pirmiesiems trims turams buvo paruošti pagal tris mokyklose vykusių paskaitų temas. „Kapitonų turo“ klausimai - iš bendros EP veiklos. Gimnazijos komanda, kurią sudarė 7 dalyviai, nelaimėjo pagrindinio prizo, bet pasirodė tikrai garbingai - užimdama 7 vietą, praradusi vos 3.5 taško. Tačiau sukaupė dar daugiau žinių apie Europos Sąjungos veiklą ir Europos Parlamentą, užgrūdino komandą, dar labiau ją suvienijo.

Geografijos mokytoja Ligita Pelikšienė ypač didžiuojasi Dauniškio gimnazijos komanda, kuri surinko reikiamą informaciją ir aktyviai dirbo po pamokų.Tai gimnazijos jaunieji Europos Parlamento žinovai bei ambasadoriai: kapitonė Anita Clarke, komandos „varikliukas“ - Silvija Žukaitė, Gabija Pelikšaitė, Livija Trakelytė, Darija Tutkutė, Povilas Bartašius ir Artas Kuzmenko.