Europos pamoka su Vygaudu Ušacku 2017-10-09

Spalio 6 d. nuo pat ryto mokiniai varstė geografijos kabineto duris ir vis klausė, kada gi vyks susitikimas su garsiu Lietuvos diplomatu. Mokiniai susidomėję laukė susitikimo – pamokos su Lietuvos ambasadoriumi įvairiose šalyse V. Ušacku. Tad šios dienos renginiu mes pradedame dalyvavimą 2017 – 2018 m. m. projekte „Mokykla – Europos Parlamento ambasadorė“.

Pamokos tema –  Europos Sąjungos vertybės; žmogaus teisės ir demokratija. Šios pamokos dalyviai – Ia, IIa, IIIa, IVa kl. gimnazistai bei visi besidomintys šia tema. Pamoką lektorius pradėjo žemaitiškai, mat jis kilęs iš Skuodo (jis mokėsi vienoje mokykloje su mūsų direktore Asta). Jis pristatė savo diplomatinį kelią, paminėdamas konkrečius gyvenimo įvykius.

V. Ušackas diplomatinę karjerą pradėjo Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Jam teko dirbti, o vėliau ir vadovauti įvairiems darbo kolektyvams: buvo pirmasis LR užsienio reikalų ministerijos pareigūnas, kuravęs ES ir NATO klausimus; didžiausioje ES atstovybėje pasaulyje, Afganistane, jam teko vadovauti 150 darbuotojų kolektyvui ir kuruoti net 300 mln. eurų biudžetą.

V. Ušackas buvo pirmasis vyriausiasis derybininkas dėl Lietuvos stojimo į ES, o NATO plėtros metu – Lietuvos ambasadorius Vašingtone, vėliau – Londone, kur daug kuo prisidėjo buriant lietuvių bendruomenę.

Būdamas Lietuvos užsienio reikalų ministru, finansinės krizės metu jis ypatingą dėmesį skyrė ekonominei diplomatijai bei santykių su JAV stiprinimui. Būdamas ES ambasadoriumi Rusijos Federacijoje, jis buvo pagrindinis ES balsas Maskvoje, išreiškiantis atsaką į Rusijos agresyvią politiką.

Labai aiškiai ir patraukliai lektorius mokiniams pristatė esmines ES vertybes ir žmogaus teises, įtraukdamas mokinius į diskusijas. Jis mielai pabendravo su gimnazijos MEPA projekto jaunesniosiomis ambasadorėmis – Silvija, Gabija, Livija.

Liko dar daug neužduotų klausimų, bet mes tikime, kad dar ne kartą turėsime galimybę susitikti su didžiulį politinį kapitalą sukaupusiu gerbiamu Vygaudu Ušacku.

Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /var/www/clients/client37/web71/web/images//simpleslideshow/Straipsniai/217-10-09/Usatskas