Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai Lietuvos čempionate „Makaronų tiltai 2018" tapo prizininkais !

5

Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai Lietuvos čempionate „Makaronų tiltai 2018” tapo prizininkais!
2018 m. kovo 14 d. Molėtų gimnazijoje vyko nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2018” atrankos turnyras. Šiame turnyre varžėsi 15 moksleivių komandų iš Molėtų, Alantos ir Utenos Dauniškio gimnazijų.

Per 45 minutes mokiniai turėjo iš pakelio spagečių ir 4 plastilino gabalėlių sukonstruoti kuo stipresnį tiltą. Tiltai buvo pasverti, o tada kiekvieno tilto centre palaipsniui buvo kabinami svoriai – iki tol, kol tiltas subyrėdavo. Tiltų atsparumą vertino VGTU Statybos technologijų ir vadybos katedros doc. dr. Gintautas Ambrasas.
  Utenos Dauniškio gimnazijos 2d klasės komandos iškovojo net dvi pergales: antrąją vietą – komanda „Spektras“ (Adomas Deveikis, Augustinas Maniušis, Kamilė Petronytė, Kornelija Jakimavičiūtė) ir trečiąją vietą – komanda „Dauniškietis“ (Kornelija Miškeliūnaitė, Audinga Belovaitė, Nojus Baškys, Martynas Šeikis). Komandos „Spektras“ pastatytas tiltas išlaikė 3,50 kg apkrovą, nuo pirmosios vietos laimėtojo atsilikdamas tik 10 gr., o komandos „Dauniškietis“ tiltas išlaikė 3,30 kg. apkrovą. Pirmąją vietą laimėjo Molėtų rajono Alantos gimnazijos mokiniai, kurių pastatytas tiltas išlaikė 3,60 kg. apkrovą.
  Po čempionato mokiniai teigė, kad to¬kia veikla ugdo jų kūrybiškumą, moko darbo komandoje įgūdžių, suteikia inžinerinių pagrindų.

Loreta Tarvydienė, Utenos Dauniškio gimnazijos fizikos mokytoja

1