Kvietėme pavasarį!

rsz img 20180322 120937397 hdr

Kovo 22-ąją dieną mūsų gimnazistai ir svečiai iš miesto progimnazijų ginė žiemą iš kiemo, nors dabar ir ne Užgavėnės. Žemės dienos šventė tradiciškai prasidėjo Saulės stebykloje, kurioje fizikos mokytojas Stanislavas Pukėnas visais įmanomais būdais šaukė pavasarį.

Gimnazijos pirmokai ir aktyviausi Krašuonos progimnazijos aštuntokai išsiaiškino pavasario lygiadienio prasmę, o mokytojas Stanislavas magiškais lietuvių tautosakoje aprašytais būdais kvietė saulelę sugrįžti kuo greičiau į mūsų Žemės pusę – Šiaurės pusrutulį. Ant laužo buvo aukojami žuvis ir gaidys – gyvybės simboliai. O kvapni žolelių arbata šildė ir tirpdė vis dar krintančias snaiges.
  Įkvėpę gryno oro, pradėjome proto kovas – irgi jau tradicija tapęs „protmūšis“ buvo skirtas bendradarbiavimui su progimnazijomis. Dalyvavo 7 komandos: svečių iš Aukštakalnio, Vyturių ir Krašuonos progimnazijų bei mūsų gimnazijos Ia, Ib, Ic klasių komandos. Neatvykus Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos aštuntokams, buvo sudaryta jungtinė miesto mokyklų rinktinė. Komandoms teko paplušėti 7 turų kovose. Mokinius glumino praktiniai, loginiai klausimai, kuriuose reikėjo pritaikyti per pamokas išmoktas teorijas. Tai mūsų šalies mokiniams, kaip rodo pasauliniai tyrimai, sekasi sunkiai. Džiaugiamės aštuntokais, nes nugalėjo būtent jie! Daugiausia balų surinko ir pirmąją vietą iškovojo Aukštakalnio progimnazijos komanda, antrąją vietą – Vyturių progimnazijos aštuntokai, trečiąją – mūsų gimnazijos 1a klasės rinktinė. Dėkoju visoms dalyvavusioms komandoms bei jų mokytojams.
  Žemės dienos renginyje aktyviai talkino 2a klasės gimnazistai: vedė renginį, dainavo dainas, dirbo konsultantais, skaičiavo komisijos skirtus balus.
Renginio organizatorių vardu – L. Pelikšienė

Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /var/www/clients/client37/web71/web/images//simpleslideshow/Straipsniai/2018/kovas/zemes_dienai