„Lions quest“ projektas „Raktai į sėkmę“

29831140 10209774150344918 1151999467 o

Utenos Dauniškio gimnazija nuo 2017 m. rudens dalyvauja programos „Lions quest“ projekte „Raktai į sėkmę“. Visą šį laikotarpį klasių vadovai mokiniams vedė užsiėmimus, kuriuose buvo ugdomi mokinių socialiniai emociniai įgūdžiai: savimonė, savitvarda, socialinė atsakomybė, bendravimas ir kt.

Nors šiemet, pirmaisiais projekto įgyvendinimo gimnazijoje metais, ketinta apsiriboti įgūdžių ugdymo veiklomis, IIa klasės mokiniai nutarė išbandyti save atlikdami praktiką institucijose, kuriose visuomet reikalinga savanorių pagalba (projekto veiklose tai vadinama mokymusi tarnaujant). Kovo 29 d. šios klasės vadovė D. Katinienė ir gimnazijos psichologė Z. Ribokienė surengė Gerųjų darbų mugę – mokinių susitikimą su organizacijų, kurios rūpinasi įvairių klientų grupių poreikiais, atstovais: Utenos rajono neįgaliųjų draugijos vadove Sandra Ragaišyte, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro socialine darbuotoja Lina Janaudyte, Utenos socialinės globos namų vyriausiąja socialine darbuotoja Aida Kaušyliene bei Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro darbuotoju Martynu Grunevu, vadovaujančiu Vaikų dienos centrui „Draugystė“. Svečiai mokiniams papasakojo, kuo užsiima jų atstovaujamos organizacijos, kokios pagalbos jų klientai laukia iš visuomenės, ką naudinga praktikos metu gali nuveikti mokiniai. Svečių pasisakymai bei pasakojimas apie kitų organizacijų, kurių atstovai negalėjo dalyvauti Gerųjų darbų mugėje, veiklas mokiniams turėjo padėti apsispręsti, kokią praktikos vietą jie rinksis tarnavimui bendruomenėje – būtent taip vadinama ši prasminga projekto veikla.
  Utenos kolegijos socialinio darbo 3 kurso studentė Raimonda Gaulytė mokiniams įtaigiai papasakojo apie turimą penkerių metų savanorystės patirtį, pateikė pavyzdžių, liudijančių savanoriškos veiklos prasmę. Ji teigė, kad būtent savanoriška veikla jai suteikė progą įsidarbinti dar nebaigus studijų – šiuo metu ji dirba Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro Atvirame jaunimo centre ir net kviečia į centro veiklas įsitraukti ir mokinius.
Jau balandžio pradžioje, iškart po pavasario atostogų, IIa klasės mokiniai pradės darbuotis pasirinktose institucijose.