Gimnazistai pamėgo gamtos mokslus

7

Balandžio 26 dieną Utenos Dauniškio gimnazijos gamtos mokslų mokytojai su 2–4 gimnazijos klasių mokiniais lankėsi Vilniaus Universiteto Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centre ir VU Gyvybės mokslų centre. Fizika besidomintys mokiniai Fizikos bendrojoje mokomojoje laboratorijoje atliko laboratorinius darbus, kuriems vadovavo doc. V. Karenauskaitė, apsilankė Telekomunikacijų mokslo centro ir Mobiliųjų aplikacijų laboratorijose, o biologija ir chemija besidomintys mokiniai turėjo galimybę susipažinti su VU Gyvybės centre esančiomis Genetikos ir Molekulinių žirklių laboratorijomis ir jose atliekamais tyrimais.

VU fizikos fakulteto studijų prodekanė O. Rancova gimnazistus supažindino su fizikos studijų programa, stojimo sąlygomis bei fakultete vykstančia studentų veikla. Fizikos muziejuje gimnazistai pamatė pirmąjį lietuvišką chemijos vadovėlį, spektrometrą ir spektrografą, kištukinį varžyną ir kitus įdomius mokslinius prietaisus.

1VU
2