Projekto „Jaunimas gali viską” veiklų pristatymas

(pagal prioritetą „Jaunimo užimtumas”)

2018 m. gegužės 9 ir 21 dienomis Utenos Dauniškio gimnazijoje vyko projekto „Jaunimas gali viską” veiklos, remiamos Utenos rajono savivaldybės lėšomis. Projektas skirtas Utenos jaunimo organizacijų atstovams. Jo tikslas – identifikuoti jaunimui iškylančias problemas, įgalinti jaunimą jas spręsti bei pažinti save.

Viena įdomiausių bei prasmingiausių šio projekto veiklų – intervizija. Intervizijos dalyviai diskusijose aptarinėjo jaunimui aktualias problemas. Daugumos pritarimu, gilesnei analizei buvo pasirinkta Utenos Vyturių progimnazijos mokinių pristatyta situacija.
Antrojo susitikimo metu Utenos jaunimo organizacijų atstovai buvo pakviesti piešti „Gyvybės medį”. Pastarosios metodikos dėka jie galėjo pažinti save, suprasti, kokios savybės, žmonės, aplinkos veiksniai ar faktoriai juos skatina, o kokie dalykai trukdo siekti išsikeltų tikslų.
Utenos rajono Užpalių gimnazijos savivaldos pirmininkas Augustinas Kubiliūnas teigia, kad iniciatyva „Jaunimas gali viską” yra labai šauni ir naudinga. Jis sako: „Aš pats iškėliau pasyvumo problemą, nes jaunimui yra suteikiama daug galimybių, tačiau niekas nenori išeiti iš savo komforto zonos, eiti pas nepažįstamąjį ir prašyti jo pagalbos ar patarimo. Tačiau įvertinę visų iškeltas problemas, intervizijos dalyviai nutarė, kad aktualiausia yra mokinių savivaldų finansavimo problema. Intervizijos susitikimo metu dalinomės patirtimi bei idėjomis, ką reikėtų daryti kitaip. Buvo ir linksma, ir naudinga. Antrojo susitikimo metu piešėme „Gyvybės medį”. Šis užsiėmimas man buvo pats keisčiausias, nes tai dariau pirmą kartą. Pabaigoje, kai išsiaiškinome visas medžio dalis ir kai aptarėme, ką jos reiškia mūsų gyvenime, mano akys prasivėrė – save pamačiau kitu žvilgsniu ir buvau nustebęs. Trumpai tariant, intervizijos dalyvių susitikimai buvo nuostabūs, patirtis ir įspūdžiai nepakartojami, tad mielai atvykčiau dar kartą”.
Savanoriškais pagrindais intervizijas moderavo Utenos Dauniškio gimnazijos socialinė pedagogė Laura Peršonienė ir psichologė Agnė Vaiciukevičienė. Tęstinė projekto veikla numatoma rugsėjo mėnesį.