Integruota pamoka Dubingiuose

dub (7)

Rugsėjo 27 d. Dauniškio gimnazijos III klasės gimnazistai net trimis autobusais išvažiavo į integruotą tikybos, istorijos ir lietuvių kalbos pamoką „J. Radvano „Radviliados“ tekstų ir istorinių jos kontekstų keliais“ Dubingiuose. Juos lydėjo tikybos mokytojas Julius Morkūnas, istorijos mokytoja Snieguolė Taraškevičienė, lietuvių kalbos mokytojos Daiva Katinienė, Regina Kibickienė, Audronė Snieganienė, Dalia Pamakštienė, Renata Bakanienė.

Žinome, kad herojinio epo „Radviliada“ herojus yra Radvila Rudasis, o XVI–XIX a. Dubingių pilis buvo Radvilų valda. Dubingiai buvo ir vienas pagrindinių evangelikų reformatų centrų. Perėję pirmuoju Lietuvoje mediniu tiltu per Asveją, ilgiausią ir vieną giliausių Lietuvos ežerų, gimnazistai pasidalijo į dvi grupes. Viena grupė apžvalgos tako laiptukais pakilo į aukštą kalną, nuo kurio atsiveria nuostabaus grožio panorama. Jie susipažino su Dubingių piliavietėje likusiu istoriniu ir kultūriniu paveldu, išklausė įdomių gidės istorijų, pastovėjo  ir prie perlaidotų Dubingiuose Radvilų šeimos narių kapavietės. Tuo metu kita grupė dirbo Dubingių krašto muziejuje. Pasikeitusios vietomis, grupės susirinko į pamoką Asvejos regioninio parko Lankytojų centre. Mokiniai gavo ir rimtų užduočių. Po šios pamokos, kur į viena susilydė rudenėjančios gamtos grožis, atgijusi istorija, Reformacijos idėjos, literatūrinės interpretacijos,  XVI a. lotyniškai parašytas kūrinys prabyla visai suprantama kalba.

dub (1)
dub (3)