Akcija „MISIJA: NULIS“

akcija 0 (1)

Gimnazistai pakviesti dalyvauti socialinėje akcijoje „MISIJA: NULIS“, organizuojamoje Aplinkos ministerijos iniciatyva. Mokiniai bus mokomi atpažinti individualų poveikį aplinkai, keisti kasdienius įpročius bei fiksuoti realią naudą.

Dalyviai 30 dienų fiksuos savo įpročius ir įvertins, kaip jie teršia aplinką, o kitas 30 dienų sieks pagerinti rezultatus. Vienas esminių eksperimento tikslų – informuoti visuomenę apie jų kasdien vartojamų produktų, transporto, netvarių elektros prietaisų žalą, naudojamų cheminių medžiagų savybes, jų poveikį žmogui ir aplinkai, cheminių medžiagų elgseną gamtoje.

Kitas labai svarbus lūkestis yra paskatinti rinktis mažiau pavojingus produktus, atpažinti buityje ir profesionalioje veikloje naudojamų pavojingų cheminių elementų etiketes, ženklinimo simbolius, rinktis draugiškesnes aplinkai transporto priemones, dažniau vaikščioti pėsčiomis, taupyti elektros energijos ir vandens išteklius, mažinti buitinių atliekų kiekį.

akcija_0 (1)
akcija_0 (2)