Europos pinigų viktorina

1   #MEPALietuva

  Kovo 25 dieną įvyko konkursas - Europos pinigų viktorina. Tai antrąjį kartą visoje Europoje vyksiantis konkursas, kurio tikslas – gerinti 13–15 metų amžiaus vaikų ir paauglių finansinį raštingumą. Mūsų gimnazijos devintų klasių mokiniai taip pat dalyvavo konkurse. Antrą kartą surengtoje viktorinoje Lietuvoje iš viso dalyvavo apie 1000 moksleivių iš 60 šalies mokyklų. Mūsų gimnazijoje sekėsi 1a komandai: Karolinai Kacevičiūtei, Dovydui Navikui Paulinai Nazaretai Čypaitei, Austėjai Zabarskaitei ir Lukui Žvejui.

  2019 m. kovo 25 d. prasideda Europos pinigų savaitė. Europos pinigų savaitė – tai kasmetinis renginys, kurio tikslas – gerinti bei skatinti finansinį švietimą Europoje. Savaitę organizuoja Europos nacionalinės bankų asociacijos (Lietuvoje – Lietuvos bankų asociacija), renginio koordinatorius – Europos bankų federacija. Kasmet kovo mėnesį vieną savaitę daugiau kaip 30 šalių organizuojami šimtai renginių, skatinančių finansinį raštingumą Europoje.

  Lietuvos bankų asociacija ir jos nariai aktyviai skatina finansinį švietimą. Akivaizdu, kad gebėjimas tvarkyti asmeninius finansus yra svarbus visiems, ypač jaunimui.