Tarptautinis eTwininng projektas „Stabdykime klimato kaitą: tyrinėkime ir saugokime”

eTwining New Picture

Tarptautinis  eTwininng projektas „Stabdykime klimato kaitą: tyrinėkime ir saugokime”

Projektas pradėtas: 2020 -08-28

Numatoma pabaiga: 2021-06 -30

Projekto vykdytojai: Utenos Dauniškio gimnazija (Lietuva), Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskola, Salacgrīvas Novads (Latvija).

Dalyviai: 15-17 metų mokiniai, gamtos mokslų mokytojai

Tikslas: ištirti e-smogo (elektromagnetinės spinduliuotės )  ir triukšmą mokyklos kieme, vandens ir CO2 užterštumą,  paskaičiuoti šiukšlėmis užteršiamą pušyno, šalia mokyklos, plotą,/oro užterštumą  panaudojant apps programėles Air Quality Index BreezoMeter, EMF Detector ir realius  prietaisus; sukurti tyrimo metodikas; tyrimais identifikuoti, kokią įtaką šie elektromagnetinės taršos šaltiniai gali padaryti aplinkai, klimatui ir mūsų sveikatai ir pasiūlyti sprendimo būdus. Tuo pačiu tobulinti ITK ir anglų bei  rusų kalbinius gebėjimus.

Laukiami rezultatai: surengti konferenciją Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje, e-konferencija ir parodą skirta klimato kaitai, e- paroda.