Programa „eTwinning“ švenčia 11 gimtadienį !

13

Gegužės 9-ąją programa „eTwinning“ švęs 11-ąjį gimtadienį. Tai programa, kuri 2005 metais prasidėjo kaip pagrindinė Europos Komisijos eLearning programos dalis, o nuo 2014 metų įsitvirtino ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programoje Erasmus+. Programa „eTwinning”  vadinama elektroniniais dvyniais (e-twin). Tai nemokama ir saugi bedravimo platforma švietimo darbuotojams, skirta kurtivirtualius bendradarbiavimo projektus, dalintis idėjomis, keistis metodikos naujovėmis, ieškoti partnerių projektams, kurti projektus,  juose dalyvauti ar išbandyti naujus bendradarbiavimo įrankius Lietuvoje ir Europoje.

13
15
2016-05-05-13659
2016-05-05-13666
2016-05-05-13669
2016-05-05-13673
2016-05-06-13682
2016-05-06-13687
4
10
19
2016-05-05-13677

Šiuo metu programoje dalyvauja net 37 šalys: visos ES, Norvegija, Turkija, Islandija,  Makedonija, Šveicarija, Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Serbija. O Egiptas ir Baltarusija yra pretendentės prisijunti prie programos . Internetiniame puslapyje  www.etwinning.net vykdomi programos „eTwinning” darbai. Patogu, kad portalas verčiamas į 28 kalbas.

„eTwinning“ programos tikslas - bendradarbiauti su kitomis ES programomis, integruoti projektus į ugdymo turinį, užtikrinti, kad mokiniai gautų kuo daugiau naudos, dalyvaudami veiklose. Programa „eTwinning“ per savo gyvavimo metus išsiplėtė ir atsirado programa eTwinning Plus, kuri apima 6 šalis iš Europos kaimynystės – Armėniją, Azerbaidžaną, Gruziją, Moldovą, Ukrainą ir Tunisą. Su šiomis šalimis yra galimybė bendrauti rusų kalba.

Prie programos veiklų nuo 2005 metų aktyviai prisijungė Utenos Dauniškio gimnazijos IT mokytoja metodininkė, ilgametė programos „eTwinning” ambasadorė Giedrė Sudniutė, o jos paskatinti toliau sėkmingai vykdė, kūrė, organizavo projekus gausus būrys mokytojų ir mokinių. Šiuo metu gimnazijoje yra vykdomi 9 „eTwinning” įvairių temų projektai: istorijos, menų, bendradarbiavimo, fizikos, matematikos su gamtos mokslais, muzika, aplinkosauga, menu, archeologija ir IT. Šie projektai vykdomi tarptautiniu ir nacionaliniu lygiu.

Artėjant programos „eTwinning” 11 gimtadieniui, Utenos Dauniškio gimnazijos mokytojams ir mokiniams buvo organizuotos įvairios veiklos. Tai „eTwinning” pertraukos, kurių metu naudojantis planšetiniais kompiuteriais buvo organizuotos viktorinos apie programą „eTwinning“. Mokytojai informuoti apie planuojamus  programos „eTwinning“ profesinės raidos seminarus Lietuvoje ir užsienyje, buvo teikiamos konsultacijos. Mokiniams vyko tiesioginis susitikimas ir gimtadienio pasveikinimo renginys drauge su Rokiškio Pandėlio gimnazija ir Vilniaus lopšeliu darželiu Krivūlė” per „eTwinning Live” aplinką. eTwinning būrelio nariai kalbėjo apie projektus, diskutavo, kūrė sveikinimus bei vaišinosi pačių iškeptais pyragais.

eTwinning ambasadorė Loreta Tarvydienė