Darbą Švietimo ir mokslo ministerijoje pradėjo ministrė Jurgita Petrauskienė

13654 c5cc7d8081bc1787fe024e15568013ab

Šiandien darbą Švietimo ir mokslo ministerijoje pradėjo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. „Švietime nesijaučiu naujokė. Suprantu, kad laukia dideli iššūkiai. Labai tikiu komanda. Tik su puikia komanda visi iššūkiai įveikiami. Vyriausybės programa labai ambicinga, darbų daug, aš taip pat ateinu su naujais uždaviniais. Bet viską susidėliosime ir kartu įveiksime – neabejoju, kad mums pavyks“, – ministerijos darbuotojams sakė J. Petrauskienė.

Jurgita Petrauskienė gimė Utenoje, mokėsi IV vidurinėje mokykloje, dabartinėje Utenos Dauniškio gimnazijoje.

1997 m. baigė tuometinio Vilniaus pedagoginio universiteto anglų kalbos pedagogikos bakalauro studijas, magistro laipsnį įgijo 2002 m. Vilniaus universiteto Tarptautinėje verslo mokykloje.

1997–2001 m. dirbo PHARE profesinio švietimo ir mokymo reformų koordinavimo centre projektų vadove, Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūroje Tarptautinių programų skyriaus vedėja, direktoriaus pavaduotoja. Nuo 2007 m., nuo pat Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) įsteigimo, iki paskyrimo švietimo ir mokslo ministre – šio centro direktore.

Ji dalyvauja įvairiose vertinimo, ekspertų grupėse, pvz., ERAWATCH tinklo, ERAC stebėsenos grupėje, Europos nacionalinių įžvalgos korespondentų tinkle (angl. European Network of National Foresight correspondents), Europos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros vertinimo tinkle (angl. EU RTD Evaluation Network), Bolonijos darbo grupėje, Mokslinės veiklos vertinimo Lietuvos mokslo ir studijų institucijose darbo grupėje, Žinių ekonomikos forume, Sumanios specializacijos rengimo koordinavimo grupėje.

Jurgita Petrauskienė ištekėjusi, augina du vaikus.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius