Europos kalbų labirintas 2018 #MEPA Lietuva

EU kalb (4)

Šių metų  rugsėjo 26-ąją, tarptautinę Europos kalbų dieną, Utenos Dauniškio gimnazijos mokinių komanda dalyvavo VŠĮ „ Valstybės institucijų kalbų centro“ ir Europos Komisijos vertimo raštu  generalinio direktorato organizuotame protų mūšyje „Europos kalbų labirintai 2018“ Vilniaus Rotušėje.

Kad patektų į finalą, reikėjo įveikti atrankinį turą – sukurti video, kurio tikslas - parodyti, kaip jaunuoliai suvokia, vertina Europos kalbų ir kultūrų įvairovę. Finale rungėsi 13 komandų iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Anykščių, Ukmergės, Marijampolės, Šalčininkų, Alytaus. Jų dalyviai buvo antrokai, jie varžėsi dėl ES parlamentaro Petro Auštrevičiaus įsteigto prizo – kelionės į Strasbūrą. Protų mūšį organizavo ir vedė Robertas Petrauskas, tad klausimai buvo labai įdomūs, atsakymai į kai kuriuos iš jų buvo pagrįsti ne vien logika. Mūsų komanda turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias bei patirti džiaugsmą konkuruodama su savo bendraamžiais. Mes šį konkursą atradome tik šiemet, dauguma gimnazijų dalyvavo jame jau ketvirtus metus, nuo konkurso pradžios.

Mūsų gimnazijos komandą sudarė IIa ir IIb klasės mokiniai Austina Tarvydaitė, Domilė Grybauskaitė, Gerda Pakietūraitė, Ernestas Maknys, Martinas Clarke bei geografijos mokytoja Ligita Pelikšienė. Konkurso metu komandos turėjo atlikti 50 interaktyvių užduočių, kurios siejosi su Europos žemyno kalbine įvairove, kultūra, geografija, literatūra, žymiais žmonėmis. Įtemptoje ir permainingoje klausimų – atsakymų kovoje mes užėmėme garbingą penktą vietą. Nuo laimėtojų atsilikome 6 taškais. Visi komandos nariai kovojo drąsiai, mokėdami įsiklausyti į kito nuomonę ir priimti sprendimą paskutinę sekundę. Dvi konkurso valandos buvo pilnos jaudulio ir azarto.

Susižaidusi komanda nutarė neišsiskirstyti ir užsiregistravo dalyvauti Gimnazijų Lygoje – kad „mankštintų smegenis“, treniruotųsi, nes kitais metais laukia Euroscolos konkursas su „Protų kovomis“. Tad džiaugiuosi dar viena šaunia, siekiančia tobulėti mokinių komanda ir jaunosiosiomis ambasadorėmis – Austina ir Gerda. #MEPA Lietuva.

Geografijos mokytoja Ligita

EU kalb (1)