Su Žemės diena!

Naujas paveikslėlis (2)  Naujas paveikslėlis (3)

  Išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą, - tokie yra Pasaulinės Žemės dienos tikslai jau daugiau nei keturis dešimtmečius. Jungtinių Tautų Organizacija Pasaulinę Žemės dieną įteisino 1971-aisiais. Lietuva, tik atkūrusi Nepriklausomybę, gavo Žemės vėliavos autoriaus Džono Makonelio (Johno McConnellio)  kreipimąsi, kviečiantį prisijungti prie Žemės globėjų. 1992-aisiais Aukščiausioji Taryba - Atkuriamasis Seimas Pasaulinę Žemės dieną paskelbė atmintina diena.

   Žemės dienos simboliai – tai Žemės planetos atvaizdas, medis, gėlės, lapai, vaizduojantys augimą, atliekų rūšiavimo simbolis. Žemės dienos spalvos – visos natūralių tonų, pavyzdžiui, žalių, rudų, mėlynų atspalvių. Žemės vėliava, sukurta amerikiečio Džono Makonelio,  vadinama visų žmonių, žemės gyventojų, vėliava. Abiejose vėliavos pusėse vaizduojama Žemės nuotrauka iš kosmoso tamsiai mėlyname fone. Vėliava gaminama iš perdirbamo, orų pokyčiams atsparaus poliesterio.
  Pasaulinė Žemės diena yra astronominis pavasaris. Nuo šiol nakties trukmė tampa vienoda su diena ir iki Joninių naktis vis labiau trumpėja. Lietuviai nuo senų laikų šią dieną šventė kaip Pavasario lygiadienį (Lygę). Vienas iš svarbiausių artėjančio pavasario simbolių – sugrįžtantys paukščiai.
Šią dieną kiekvienas turėtume pagalvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą, kokią įtaką ji daro mūsų planetai. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, sandarūs langai ir durys, tvarkingi vandens čiaupai – padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, tam naudojami riboti ir nuolat senkantys Žemės ištekliai. Įsisavinant šiuos išteklius teršiamas oras, didinamas kenksmingų dujų kiekis, išmetamas į atmosferą, dėl to šiltėja mūsų planetos klimatas, pradeda tirpti ledynai amžino įšalo zonose.
   Tegul plazdanti vėliava šalia  gimnazijos mums primena, kad saugoti Žemę – mūsų bendras tikslas!