Protų kovos „Nepamiršk parašiuto“

Logo protmusio

  Kovo 21-ąją vyko sezono finalas Utenos Dauniškio gimnazijoje. Mūsų gimnazijos komanda Edvinas Ivanskis, Darija Tutkutė, Aurėja Tamošiūnaitė, Viktorija Vansevičiūtė, Livija Trakelytė, Lukas Miškinis regione užėmė 3 vietą. Rengėjai dėkoja Utenos Dauniškio gimnazijai, kuri ne tik dalyvavo, bet ir draugiškai kiekvieną mėnesį priėmė apie 150 „Nepamiršk parašiuto“ ir protų kovų dalyvių iš 8 savivaldybių.

 

DSC_0004
DSC_0006
DSC_0007
DSC_0010
DSC_0012
DSC_0018
Logo protmusio
1/7 
start stop bwd fwd

  Ar žinote, iš kur kilo Dubingių pavadinimas, kas yra socialinio draudimo įmokų „grindys“, kokia yra vandens virimo temperatūra ir kiek „sveria“ pitonas? Šiuos ir panašius klausimus tarsi riešutėlius visą sezoną gliaudė „Sodros“ ir Roberto Petrausko organizuotos Lietuvos gimnazijų protų kovų lygos „Nepamiršk parašiuto“ dalyviai. Kovo 21-ąją vyko sezono finalas ir paaiškėjo 20 komandų, dalyvausiančių balandį sostinėje vyksiančiame SUPERfinale.

 Jaunimo švietimo projektas „Nepamiršk parašiuto“ – tai „Sodros“ iniciatyva padėti ugdyti moksleivių finansinį raštingumą ir didinti jaunų žmonių supratimą apie jų socialines garantijas, rizikas ir jų įtaką kiekvieno žmogaus gyvenimui. 2017 m. bandomasis projektas buvo vykdomas 13-oje savivaldybių Kauno ir Utenos regionuose ir jo sėkmė lėmė tai, kad šiame projekte 2018–2019 mokslo metais dalyvauja apie 150 pedagogų ir tūkstančiai moksleivių iš visos Lietuvos.

 Mokytojai, praėjusį rudenį dalyvavę kvalifikacijos kėlimo mokymuose ir aprūpinti „Sodros“ specialistų parengta medžiaga, kalba su savo moksleiviais apie pirmąjį darbą, socialinio draudimo įmokas ir išmokas, šešėlio įtaką visuomenės gerovei, galimybes dirbti savarankiškai ir šių pasirinkimų niuansus. Aktyvių projekte dalyvaujančių mokytojų dėka svarbi informacija, integruojama į pamokas, klasės valandėles ir pan. pateikiama paprastai, patraukliai ir suprantamai pasiekia tūkstančius moksleivių visoje Lietuvoje.

  „Būdami savo sričių specialistai pasistengėme iššifruoti burtažodį „valstybinis socialinis draudimas“, o aktyvūs mokytojai šiomis žiniomis dalijasi su moksleiviais. Sužinoti ir suprasti, kaip veikia socialinio draudimo sistema, niekada nėra per anksti“, – sakė „Sodros“ direktoriaus funkcijas vykdantis Ježy Miskis.

  Siekdama, kad projektas „Nepamiršk parašiuto“ būtų ne tik naudingas, bet ir įtraukiantis bei įdomus patiems moksleiviams, pernai „Sodra“ suvienijo jėgas su kūrybinguoju Robertu Petrausku ir jo komanda. Taip 2018–2019 mokslo metais atgimė Lietuvos gimnazijų protų kovų lyga, šiemet pavadinta „Nepamiršk parašiuto.

 Daugiau kaip pusantro šimto moksleivių komandų 12-oje divizionų varžėsi, kas kiekviename žaidime yra sumanesni, greitesni ar kūrybiškesni. „Sodros“ Utenos skyriaus aptarnaujamoje teritorijoje projekte „Nepamiršk parašiuto“ dalyvavo 15 gimnazijų (Anykščių Jono Biliūno, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto, Troškūnų Kazio Inčiūros, Ignalinos, Molėtų, Alantos, Giedraičių Antano Jaroševičiaus, Švenčionių Zigmo Žemaičio, Pabradės „Ryto“, Švenčionėlių Mindaugo, Ukmergės rajono Taujėnų, Želvos, Utenos „Dauniškio, Visagino „Atgimimo“, Zarasų rajono Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos), 21 pedagogas, 24 komandos varžėsi ir protų kovose. Po penktojo, finalinio, žaidimo paaiškėjo, kad SUPERfinale Utenos regiono garbę gins Ukmergės rajono Želvos ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijų komandos. Projektas „Nepamiršk parašiuto“ kviečia prisijungti visus moksleivius ir mokytojus, norinčius sužinoti daugiau apie valstybinį socialinį draudimą, pirmąjį darbą ir jo iššūkius, samdomo ir savarankiško darbo skirtumus, įmokas ir mokesčius, socialines garantijas ir pan. Norintieji dalyvauti projekte turėtų kreiptis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.