#MEPALietuva. Tau 18 metų ir turi Europos Sąjungos pilietybę? Kraukis lagaminą!

MEPALietuva. Tau 18 metų ir turi Europos Sąjungos pilietybę? Kraukis lagaminą!

IMG_20191022_140722
IMG_20191022_140733
IMG_20191022_140820
IMG_20191022_140855

„Renkis į kelionę po Europą“ – tai „DiscoverEU“ iniciatyva, suteikianti galimybę geriau pažinti Europą. Kadangi pagrindinė transporto priemonė bus traukinys, jums prieš akis atsivers kvapą gniaužiantis Europos kraštovaizdis ir jos miestų ir miestelių įvairovė. Paraiškas jaunuoliai gali teikti dviem paraiškų priėmimo etapais, kurie vyksta kasmet. Laimingiesiems paraiškų teikėjams skiriami kelionės bilietai.

Pagal iniciatyvą „DiscoverEU“ 18-mečiams Europos Sąjungos piliečiams suteikiama galimybė leistis į kelionę ir pasinaudoti judėjimo laisve visoje Europos Sąjungoje, keliaujant patirti Europos įvairovę, susipažinti su jos kultūros paveldu ir istorija, įgyti naujų pažįstamų visame žemyne. Be to, „DiscoverEU“ suteikia jaunuoliams progą įgyti vertingų gyvenimo įgūdžių ateičiai – tapti savarankiškesniems, labiau pasitikintiems savimi ir atviresniems kitoms kultūroms.

Spalio 22 dieną 3 - 4 kl. gimnazistams buvo puiki proga iš pirmų lūpų išgirsti apie šią iniciatyvą, nes gimnazijoje lankėsi DiscoverEU programos dalyvė Akvilė Juodelytė. Mokiniai turėjo galimybę išgirsti apie lapkričio mėnesį prasidedančią programą. Akvilė pasidalino savo patirtimi, kaip pildyti anketą, į ką atkreipti dėmesį, logiškai mąstyti. Kvietė nebijoti bei aktyviai dalyvauti Europos Sąjungos vykdomuose projektuose.

Visa informacija, kurią mums perdavė Akvilė bus patalpinta gimnazijos tinklapyje prie MEPA projekto naujienų.

Naujas etapas vyks nuo  2019 m. lapkričio 7 d. (ketvirtadienio) 12.00 (Vidurio Europos laiku) iki 2019 m. lapkričio 28 d. (ketvirtadienio) 12.00 (Vidurio Europos laiku). Paraiškų priėmimo pradžios dieną šiame puslapyje atsiras mygtukas „Registruotis“.

Dalyvauti šioje iniciatyvoje gali jaunuoliai, kurie:
•    yra gimę 2001 m. sausio 1 d. – 2001 m. gruodžio 31 d.,
•    sprendimo skirti bilietą priėmimo metu turi vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių pilietybę,
•    pildydami internetinę paraiškos formą teisingai nurodo asmens tapatybės kortelės arba paso numerį.

Po to jiems dar reikės atsakyti į viktorinos klausimus (išskyrus atvejus, kai teikia paraišką kaip grupės nariai).

Jeigu pateksite tarp atrinktų dalyvių, galėsite vykti į ne trumpesnę kaip 1 dienos ir ne ilgesnę kaip 30 dienų kelionę laikotarpiu nuo 2020 m. balandžio 1 d. iki 2020 m. spalio 31 d.

Sėkmės 18 – mečiai!

MEPA vyresnioji ambasadorė Ligita Pelikšienė ir Europos Jaunimo komandos narė Austina Tarvydaitė.